Małopolska Tarcza Humanitarna

Projekt „Małopolska Tarcza Humanitarna.

Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”

W ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch wycieczkach edukacyjnych, co przyczyniło się do integracji oraz wzmocnienia koleżeńskich relacji uczniów z Ukrainy ze społecznością szkolną. Wspólne wyjazdy miały również wartość edukacyjną, gdyż uczniowie z Ukrainy mogli zwiedzić ciekawe miejsca oraz zdobyć nowe informacje.

W ramach grantu szkoła również zyskała monitor interaktywny do sali lekcyjnej, który stanowi pomoc dydaktyczną dla uczących się w szkole uczniów
 z Ukrainy, między innymi podczas dodatkowych zajęć z języka polskiego oraz zajęć specjalistycznych. Sprzęt ten daje wiele możliwości do prowadzenia teraz
i w przyszłości atrakcyjnych, obfitych w metody aktywizujące zajęć. Monitor będzie wykorzystywany do korzystania z zasobów internetowych, aplikacji, gier dydaktycznych oraz interaktywnych ćwiczeń. Nauczyciele korzystając z monitora będą mogli wdrażać i realizować z uczniami ciekawe projekty edukacyjne ,jak również aktywizować uczniów wykorzystując szeroki wachlarz materiałów i narzędzi TIK.

Małopolska Tarcza Humanitarna - Czytaj więcej

Zadania realizowane w ramach Programu Małopolska Tarcza Humanitarna:

- Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

- Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

- Doposażenie: sali lekcyjnej, będącej jednocześnie gabinetem specjalistów PPP, w sprzęt IT  – monitor dotykowy istotny dla realizacji nauki dodatkowego języka polskiego przez uczniów z Ukrainy