Konkursy czytelnicze

Szkolne Drzewko Czytelnicze

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam Was do udziału w konkursie pod hasłem:

„SZKOLNE DRZEWKO CZYTELNICZE”,

którego celem jest: rozwijanie aktywności czytelniczej, rozbudzanie ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem, mobilizowanie uczniów do czytania poprzez udział w konkursie.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Łopusznej.

2. Zadanie konkursowe polega na czytaniu dowolnie wybranych pozycji literatury dziecięcej, a następnie zapisaniu tytułu i autora przeczytanej książki oraz swojego imienia, nazwiska i klasy na przygotowanych szablonach. Jesienią będą to kolorowe listki, zimą - płatki śniegu, wiosną - kwiaty (mogą być wykonane samodzielnie lub korzystamy z przygotowanych przez nauczyciela). Następnie przekazujemy szablony do opiekuna konkursu – Pani bibliotekarki.

3. Konkurs trwał będzie od 1 października 2022 r. do 31 maja 2023 r.

4. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która przeczyta najwięcej książek i zapisze ich tytuły na przygotowanych szablonach.

5. Nagrodzone w konkursie zostaną trzy pierwsze miejsca. Dopuszcza się przyznanie nagród ex aequo oraz wyróżnień.

6. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest pani Bogusława Drożdż.