Projekt „Jeżdżę z głową” 2021

3 marca 2021r. zakończyliśmy realizację projektu “Jeżdżę z głową” . Dwunastu uczniów naszej szkoły zrekrutowanych z klas: III i IV podczas 5 treningów uczyło się technik narciarstwa biegowego w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej.

Nasi uczniowie wraz z uczniami ze szkół podstawowych: z Harklowej, Knurowa i Szlembarku, jako dwie grupy biegaczy, pod okiem instruktorów zdobywały podstawowe umiejętności nauki jazdy na nartach biegowych oraz zasady konserwacji nart. Miały też okazję przyglądać się rywalizacji sportowej, wojewódzkim zawodom, i kibicować zawodnikom. Opiekę nad dziećmi w czasie dowozu do Centrum i powrotu do szkoły pełnili nauczyciele: Dorota Chowaniec i Robert Plewa.

Uczniowie zostali zachęceni do aktywnego sposobu spędzania wolnego po szkole czasu. Nabyte w czasie kursu umiejętności będą doskonalone na zajęciach SKS-u.

Dzieci bardzo gorąco dziękują Pani dyrektor ZEAS Nowy Targ – Pani Jadwidze Batkiewicz za organizację tego kursu oraz instruktorom za zaangażowane prowadzenie zajęć.