Imieniny: Kornela, Lizy

Programowanie to język przyszłości. Warsztaty edukacyjne dla dzieci z programowania i robotyki.

Za realizację projektu pod nazwą  „Programowanie to język przyszłości. Warsztaty edukacyjne dla dzieci z programowania i robotyki” , który był finansowany w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego było  odpowiedzialne Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zadanie obejmowało realizację cyklu warsztatów edukacyjnych dla dzieci klas od 1 do 6 szkól podstawowych  z gmin: Nowy Targ, Czorsztyn i Łapsze Niżne. Tematyka zajęć obejmowała naukę podstaw programowania i robotyki na przygotowanych aplikacjach oraz przy pomocy nowoczesnych materiałów dydaktycznych robotów Dash i Dot. Głównym celem tego projektu było przybliżenie dzieciom obsługi oraz podstaw programowania robotów.

Warsztaty , które  prowadzone były w naszej szkole  obejmowały cykl  8- tygodniowych zajęć poświęconych tematyce podstaw programowania realizowanych z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Dash i Dot. Zajęcia te prowadzone były w cyklu cotygodniowych spotkań trwających 1,5 godziny dla 2 grup młodszych oraz 2-u godzinnych zajęć dla grupy najstarszej. Cały cykl zajęć obejmował wprowadzenie do programowania. Dzieci poznały pojęcia związanych z programowaniem oraz zastosowanie tych pojęć w praktycznej części zajęć. Wszyscy uczestnicy zajęć rozpoczęli przygodę z programowaniem od tworzenia prostych programów, a kończąc zajęcia potrafili te programy szeroko rozbudowywać. Zajęcia prowadzone były w formule nauka przez zabawę co powodowało, że dzieci chętnie uczestniczyły w odbywających się zajęciach. W czasie zajęć prowadzący zwracali uwagę na pracę w zespołach oraz kreatywne podejście uczestników zajęć do omawianych zagadnień. Warsztaty prowadzili instruktorzy z Centrum Kreatywności Bricks4Kidz Podhale z Nowego Targu.

Projekt_robotyka