Weekend pod żaglami

"Weekend pod żaglami"

Udział naszych uczniów w projekcie "Weekend pod żaglami – aktywne  spędzenie czasu wolnego, w atmosferze zdrowej rywalizacji lokalnej, dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.  Wybieram Żagle – zdrowy wybór."

Zajęcia żeglarskie dla dzieci odbywały się w dniach 29-30.05.2010r. oraz 5-6.06.2010r na przystani żeglarskiej w Kluszkowcach (organizatorzy projektu Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie, projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie) . Celem  projektu było umożliwienie dzieciom i młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich poznanie sztuki żeglarskiej a tym samym propagowanie idei aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzieci dużo czasu poświęciły na pracę przy łódkach, kompletowaniu sprzętu, przygotowaniu żagli. Do programu zajęć wprowadzono również: zasady bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, techniki żeglowania, zajęcia praktyczne na wodzie, zasady wykonywania podstawowych węzłów żeglarskich, zajęcia ruchowe na lądzie, gry i zabawy sportowe. Organizatorzy oraz opiekunowie przygotowali dla uczestników liczne konkursy. Na zakończenie zajęć zorganizowano ognisko integracyjne. Było pieczenie kiełbasek oraz uroczyste wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów oraz nagród.

Podziękowania składamy także opiekunom, sternikom i ratownikom:)

AHOJ MŁODZI ŻEGLARZE!!!

Zdjęcia z dnia: 29-30.05.2010r.

Zdjęcia z dnia: 05-06.06.2010r.