"Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

wolontariat

[logo pobrane ze strony LINK]

Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. Stanowi on kontynuację, zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego i rozpoczętego w ubiegłym roku, długofalowego projektu wychowawczego, mającego na celu rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszech czasów i jego nauką, a co za tym idzie, zaszczepienia i utrwalenia tych wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Pierwszą inicjatywą było zorganizowanie konkursu dla nauczycieli wszystkich typów szkół na scenariusze lekcji wychowawczych „Jan Paweł II autorytet w wychowaniu do wartości”, drugą - Małopolski Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Moje spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II” – Teatralia, Muzykalia. Projekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" realizowany jest jako działanie skierowane do uczniów gimnazjów, które ma przyczynić się do pobudzania podejmowania inicjatyw wychowawczych w szkołach. Ma on promować wśród młodzieży wartości uniwersalne, a także umożliwiać wykorzystanie dobrych praktyk wypracowanych przez biorących udział w realizacji projektu. Projekt ma również służyć podkreśleniu szczególnej roli wolontariuszy i utworzeniu w szkołach województwa małopolskiego podstaw trwałego wolontariatu. Założeniem projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia jest przygotowanie przez uczniów pod kierunkiem i z pomocą nauczyciela szkolnych projektów. Głównym celem projektów tworzonych, a następnie realizowanych przez młodzież, jest udzielenie pomocy osobom potrzebującym na miarę możliwości uczniów.