Trzymaj formę

"TRZYMAJ FORMĘ"

W roku szkolnym 2008/2009 uczestniczyliśmy w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Trzymaj Formę” dotyczącego wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Organizatorem programu na terenie powiatu jest Pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Targu. Celem tego programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o indywidualną odpowiedzialność i wolny wybór jednostki. W naszej szkole tematy związane z programem, który nosił nazwę,, Jak żyć aby zdrowym być”  były realizowane podczas lekcji przyrody, biologii, techniki wychowania fizycznego i języków obcych. Ponadto uczniowie otrzymali propozycję różnych form aktywności ruchowej podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem sportów całego życia takich jak pływanie , narciarstwo, jogging, ćwiczenia kształtujące  i modelujące sylwetkę. Sprawozdanie z realizacji projektu wraz z prezentacją multimedialną przygotowaną przez uczniów zostały złożone u organizatora i w konkursie powiatowym otrzymaliśmy wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

Urszula Wąsowicz – szkolny koordynator Programu Trzymaj Formę