Krok za, krok przed - nowe zagrożenia

Podczas wywiadówki szkolnej na zakończenie I półrocza w dniu 29 stycznia 2015 r. pedagog szkolny wygłosił prelekcję do rodziców dzieci z ZSPiG w Łopusznej nt. negatywnych skutków niekontrolowanego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu oraz ryzykownych zachowań polegających na sięganiu przez uczniów po papierosy, alkohol i środki odurzające. W swoim wystąpieniu poza przekazaniem konkretnej wiedzy na ten temat, apelował do rodziców, aby przede wszystkim starali się budować dobre relacje ze swoimi dziećmi, ale także, aby nie lekceważyli nawet najmniejszych sygnałów świadczących o tym, że syn lub córka już coś takiego robią. Zapewnił także zebranych, że dyrekcja i nauczyciele zawsze chętnie służyć im będą pomocą, jeśli się o nią zwrócą.