Rymcerze – Nie zmarnuj swojego życia

Dnia 30 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny dla uczniów klas V-VI oraz I-III gimnazjum pt. „RYMcerze – Nie zmarnuj swojego życia”.

Prowadzący spotka­nie rap­erzy przekonywali do tego, by powiedzieć „nie” nieodpowiedniemu towarzystwu oraz uży­wkom takim jak: papierosy, alko­hol, narko­tyki, „dopalacze”. Przestrogi te zostały poparte opowieściami Bęksia i DJ Yonasa o tym, jak to sami zagubili się w pewnym momencie. Historie o walce z nałogami i wpływem nieodpowiedniego towarzystwa przeplatali hip- hopowymi piosenkami, propagującymi wartości chrześcijańskie oraz zasady moralne.

„RYMcerze” zachęcali też, by obecna w sali gimnastycznej młodzież nie obawiała się mieć swojego zdania, nie bała się przeciwstawiać presji grupy oraz aby posiadała i rozwijała zainteresowania, które mają wpływ na kształtowanie osobowości każdego z nas.

Spotkanie zakończyło się odważnym zmierzeniem się z próbą „rapowania na żywo” jednego z uczniów, który naprędce w rytmie hip – hopu ułożył zdania, będące rozwinięciem głównej myśli „Nie zmarnuj swego życia”.