Udział w programie profilaktycznym pt.Egoiści

W dniu 16 listopada br. uczniowie Publiczego Gimnazjum w Łopusznej wzieli udział w programie profilaktycznym

pt." Egoiści" w wykonaniu Piotra Lubertowicza . Piotr Lubertowicz związany jest z polską sceną muzyki bluesowo - rokowej, koncertował z zespołem "Dżem", " Chłopcy z Placu broni" i innymi. Obecnie jest gitarzystą w zespole "Baciary".

Podczas spotkania z młodzieżą "Lupi" przedstawił problemy zwiżane z uzywaniem narkotyków. Opowiadał o doświadzceniach z okresu dzieciństwa, dorastania i pracy twórczej na scenie. Mówił i śpiewał o tym, jak nałóg niszczył to co dla niego najcenniejsze - rodzinę, pracę i wartości duchowe. W swoim występie mówił o narkomani, alkoholizmie, przemocy, pościgu za pieniędzmi, stresie, samotności i niezaradności życiowej. Artysta mówił prosto i dosadnie o tym, czym jest dla niego prawdziwa przyjaźń, jak trudna jest samotność, jaka jest prawdziwa historia Ryśka Riedla i jak bezsensowna jest śmierć narkomana. Program "Egoiści", który przedstawił, wzbudził zainteresowanie młodziezy, czego wyrazem były gromkie oklaski. Podziw młodzieży wzbudził jego kunszt gry na gotarze, nawet z wykorzystaniem szklanki. Wyrażamy nadzieję, że po wysłuchaniu historii Piotra Lubertowicza każdy zastanowi się nad jakością życia i będzie dokonywał odpowiedzialnych wyborów. Koncert zorganizował Urząd Gminy w Nowym Targu poprzez Centrum Wspierania Rodziny w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2012.

Piotr Lubertowicz