Program - Jeżdżę z głową

Gmina Nowy Targ realizuje w okresie od 6 lutego do 15 marca 2013 r. projekt nauki jazdy na nartach pn. „Jeżdżę z głową”. Ma on na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, w tym szczególnie zdobycie umiejętności jazdy na nartach, zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu, upowszechnianie kultury fizycznej, podniesienie świadomości ekologicznej oraz wykształcenie postaw proekologicznych.

Adresatami projektu są uczniowie klas III szkół podstawowych, nie umiejący jeździć na nartach. Uczniowie będą uczyć się jazdy na nartach pod fachowym okiem instruktorów narciarstwa na stokach Stacji Narciarskiej Zadział w Nowym Targu. W ramach projektu uczestnicy mają zapewniony transport, opiekę instruktora, karnet oraz koszty związane z wypożyczeniem sprzętu. W zajęciach uczestniczy 120 uczniów z terenu całej Gminy, które skorzystają z 20 godzin nauki jazdy na nartach. Projekt finansuje UG Nowy Targ - 56150 oraz Woj Mał. - 24560.

Z naszej szkoły 8 uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej bierze udział w powyższym projekcie. Życzymi im udanego debiutu, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w przyszłym roku.