Napoje energetyzujące - prelekcja dla gimnazjum

We wtorek (29 stycznia) odwiedziła naszą szkołę studentka pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Podhalańskiej.  Pani Judyta Leśniowska poprowadziła  spotkanie z uczniami  klasy I gimnazjum, podczas którego poruszyła temat napojów energetycznych.

Płyny te są dostępne już prawie w każdym sklepie. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę, że zostały stworzone nie jako napoje chłodzące, czy gaszące pragnienie, ale przede wszystkim dla sportowców, którzy wykonują wysiłek fizyczny i przeżywają duży stres. U tych, którzy piją energy drinki na co dzień jako zwykły napój, mogą doprowadzić do zawału serca i udaru mózgu. Niektóre kraje takie jak Dania, czy Norwegia zabroniły rozprowadzania napojów energetycznych. We Francji są dostępne na rynku, ale na etykiecie muszą być widoczne informacje o ich szkodliwości. Tam, gdzie są dozwolone bez ograniczeń, a do takich krajów należy Polska, znajdują coraz więcej swoich przeciwników. Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, zadawali pytania i dyskutowali.

[sprawozdanie dostarczyła: p.Halina Rusin]

Zachęcam do obejrzenia prezentacji związanej z tym tematem.

symbol ppt