Imieniny: Sergiusza, Teofila

I i II miejsce naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Słowa Tischnera”

Miło nam poinformować, Lena Maciaszek zajęła I, a Łucja Maciaszek – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Słowa Tischnera”.

Konkurs ten adresowany był do uczniów  z całej Polski, a jego cel to m.in. popularyzacja nauki ks. Józefa Tischnera wśród dzieci i młodzieży. Honorowym patronatem objęli go: Prezydent Miasta Krakowa, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Drogami Tischnera, Instytut Myśli Tischnera, Wyższa Szkoła Europejska.

Uczestnicy mieli odnieść się do wybranego przez organizatorów cytatu zaczerpniętego z twórczości ks. Tischnera. W tym roku należało napisać tekst literacki z elementami fantastyki nawiązujący do legend podań, miejsc, zabytków i ludzi związanych z rodzinnym miastem czy regionem. Inspiracją były słowa „Niech ludzie wiedzą skąd wyszli. Niech się dowiedzą, jak było. Niech poczują w sobie wielkie dziedzictwo”.

Kilkoro naszych uczniów podjęło się tego zadania. Wśród nich były Lena i Łucja Maciaszek, które z racji zajęcia czołowych lokat w dniu 18 marca 2024 roku uczestniczyły w uroczystej gali wręczenia nagród przygotowanej przez organizatora – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 15 w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji o konkursie  https://tischner.zsp15.com/edycja-2024-2/