Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Prelekcja z udziałem funkcjonariusza policji pt. Bezpieczna droga do i ze szkoły

Uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Łopusznej  i ich młodsi koledzy z "zerówki" wysłuchali w czwartek (22.11.12) prelekcji, którą przygotował dla nich mł. asp. Jerzy Kozieł z Sekcji Ruchu Drogowego w Nowym Targu.

Mundurowy spotkał się z dzieciakami, aby omówić z nimi zasady bezpieczeństwa w czasie codziennej drogi do szkoły i powrotu do domu po zajęciach. Policjant omówił również podstawowe zasady przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Mundurowy uświadomił uczniom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu. Funkcjonariusz omówił z uczniami, jak należy zachowywać się na własnych podwórkach, aby nie doszło do tragedii. Policjant na koniec zajęć rozdał wszystkim uczestnikom spotkania elementy odblaskowe.

elementy odblaskowe