Akademia - 11 Listopada

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazjirocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były wspomagane przez prezentację multimedialną, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Akademia została przygotowana przez klasyę V SP pod kierunkiem pani Lidi Zontek oraz pani Moniki Głowy.