Europejski Dzień Języków w Łopusznej

logo_jang

W piątek, 28 września 2018 r., obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole „Europejski Dzień Języków ” (EDJ). To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 r.  w celu promowania wielojęzyczności na terenie całej Europy. Jest ono wspierane  i koordynowane przez Europejskie Centrum Języków Nowożytnych działające pod egidą Rady Europy.

Wydarzenia dnia:

1. Uroczysty apel mający na celu przybliżenie genezy święta.
  2. Warsztaty artystyczne w ramach, których należało przygotować plakat edukacyjny na temat wylosowanego kraju.
  3. Warsztaty językowe w klasach 0-3 SP prowadzone przez uczennice z klasy VIII i III gimnazjum.
  4. Konkursy i zabawy w języku angielskim w klasach IV-VI polegające na literowaniu obcojęzycznych wyrazów i odczytywaniu łamańców językowych.
  5. Prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów z klasy VII, VIII i III gimnazjum na temat różnych zakątków świata.
  6. „Przebieraniomania”- konkurs modowy dla najmłodszych.
  7. „Flagomania”- make-up twarzy.
  8. Udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Związki frazeologiczne- wyrażenia, zwroty i frazy".
  9. Konkurs piosenki Eurowizji.
  10. Sesja zdjęciowa z królową Elżbietą II w roli głównej, przygotowana przez uczennice  z klasy VII.
  11. Rozgrywki sportowe.

Naszą szkolną imprezę osładzała na każdej przerwie ciastkarnia „The Cake Shop”, w której można było skosztować smakołyków rodem z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Austrii, Kanady, Australii, Stanów Zjednoczonych i oczywiście z Polski. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu w kwocie 486,80  ZŁ zostaną przekazane na cele charytatywne.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizowaniu tego dnia. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom i opiekunom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy. Spod ich rąk wyszły przepyszne kulinarne wypieki oraz wyszukane kreacje modowe.