Imieniny: Bazylego, Bernardyna

XVI edycja programu edukacyjnego "Czyste Powietrze Wokół Nas" - rok szkolny 2023/2024

Nasze oddziały przedszkolne we wrześniu 2023 r. przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego "Czyste Powietrze Wokół Nas" organizowanego przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. W programie wzięły udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz ich rodzice. Głównym celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Zajęcia realizowane w ramach programu miały charakter warsztatowy i skoncentrowane były na odbiorze wrażeń poprzez oddziaływanie na wiele zmysłów przedszkolaków oraz były dostosowane do rozwoju poznawczego, aktywności, doświadczeń i potrzeb dzieci. W wychowaniu zdrowotnym malucha program ten stanowił pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Łączy się to również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe dla niego zwyczaje osób palących.