Podsumowanie udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a od października 2023 roku zrealizowały poniższe zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką".

• "Jadalny obraz" – wychowankowie wykorzystując owoce, jogurty oraz barwniki naturalne przygotowali posiłek zainspirowany obrazem Jacksona Pollocka.

• "Freblowska konstrukcja" – dzieci mając do dyspozycji groszek oraz wykałaczek tworzyły przestrzenne konstrukcje.

• "Kolorowe dźwięki" – na zajęcia zostały przygotowane kolorowe kółka wyciętych z papieru, każde z dzieci miało za zadanie ułożyć koła od największego do najmniejszego.   Łącząc wszystkie dzieła, wspólnie udało się odtworzyć obraz Kandinsky'ego "Studium koloru: Kwadraty koncentrycznymi okręgami". Następnie przy pomocy Bum Bum Rurek, każdy mógł sprawdzić, jak brzmi jego dzieło.

• "Zakręcony obraz" – dzieci miały również okazję do tworzenia abstrakcyjnego dzieła za pomocą niekonwencjonalnego przyrządu, w tym zadaniu wykorzystaliśmy wirówkę do odsączania sałaty.

• "O sztuce..." – poznaliśmy historię "Kot Moneta" Cameron Becky, Lily Murray, pięknie ilustrowana książka zainspirowała dzieci do rysunku "Kot Moneta".