Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Nauka przez zabawę

10 kwietnia 2024 w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne "Maszyny według projektów Leonarda da Vinci"

Uczniowie klas od III do VIII mogli przez doświadczenia zgłębić zagadnienia z zakresu: fizyki, mechaniki, logiki i historii.  W trakcie warsztatów były wykorzystywane modele edukacyjne, bazujące na projektach Leonarda da Vinci. Uczniowie mogli samodzielnie konstruować, sprawdzić zasady działania, a przede wszystkim bawiąc się zdobyć wiedzę, którą w przyszłości wykorzystają.

Podczas warsztatów dzieci zapoznały się np.: z działaniem łożyska, siły odśrodkowej, wiatromierza, zmechanizowanego młota, nadproża łukowego, mostu ratunkowego, zjawiska Peltiera, zjawiska Seebecka, zamkowej ściany obronnej, dźwigni, maszyn prostych, pracą podstawowych elementów elektronicznych, działaniem siłownika, podstawy pneumatyki i hydrauliki, działaniem pantografu, poznaniem źródła energii oraz wielu innych.