Kolorowe skarpetki - 0B

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa i ta data nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Dzieci z  z oddziału przedszkolnego 0 b założyły na swoje stopy skarpetki nie do pary, aby okazać solidarność z osobami chorymi.

Jest to święto coroczne, które zostało ustanowione w 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Z tej okazji na całym świecie odbywają się liczne imprezy, które mają za zadanie zwiększyć świadomość ludzi, propagować prawa i dobra osób z zespołem Downa. To ważne, aby pokazać, że wszyscy się integrujemy z osobami z tą wadą genetyczną.