Tydzień Zdrowia

W ramach promowania zdrowego stylu życia, dbania o siebie i swoje zdrowie w dniach 11-15 marca 2024 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Łopusznej odbył się Szkolny
Tydzień Zdrowia połączony z Tygodniem Mózgu.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział we wszystkich zaproponowanych atrakcjach. W myśl zasady „bawiąc-uczyć” poszerzali wiedzę na temat zdrowia, budowy mózgu. ”.  Każdego dnia poszczególne klasy realizowały różnorodne inicjatywy . Przedszkolaki przygotowały zdrowe kanapki oraz wykonały Piramidę Zdrowia i Aktywności Fizyczne, klasy I-III poznawały słownictwo związane ze zdrowiem w języku angielskim, klasy IV - VIII zgłębiały tematykę zdrowego żywienia, sposobów walki z nadwagą,  otyłością i próchnicą oraz obliczały wskaźniki BMI (wykonali prace plastyczne, układali teksty piosenek).