O lekcji inaczej

Ostatnimi czasy uczniowie klasy VI na lekcjach języka polskiego mieli okazję poznać zasady czytania i rozumienia tragedii poprzez inscenizację dramatu „Balladyna” J. Słowackiego.
Szóstoklasiści, pracując w grupach, rozdzielili między siebie role, zadbali o przebrania i niezbędne rekwizyty. Następnie w wybranym dniu zaprosili uczniów z klasy IV i przed
nimi zaprezentowali scenę przybycia Kirkora do chatki Wdowy. Z kolei w ramach podsumowania utworu „Ania z Zielonego Wzgórza” uczniowie wzięli udział w lekturowym escape roomie. Szóstoklasiści zgłębiali życie rudowłosej bohaterki za pomocą nowoczesnego sprzętu IT dostępnego w naszej szkole. Ich zadaniem było m.in. rozwiązać krzyżówkę, ułożyć chronologicznie plan wydarzeń czy przyporządkować postać do jej opisu. Obie drużyny starały się jak najlepiej i jak najszybciej uzyskać klucz będący rozwiązaniem. Po emocjonujących zmaganiach okazało się, że każda z grup skończyła pracę w tym samym momencie.