Konkurs plastyczny "Zaczaruj świat na niebiesko"

Drodzy uczniowie!

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ celem podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Jest to również idealny moment, aby zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. W związku z tym, zachęcamy do udziału w III edycji szkolnego konkursu plastycznego "Zaczaruj świat na niebiesko".

Cele konkursu:

- upowszechnianie i popularyzacja wiedzy na temat ,,Światowego Dnia Świadomości Autyzmu";

- podkreślenie znaczącej roli integracji;

- kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla „inności”;

- zwrócenie uwagi na kolorystykę i symbole odnoszące się do autyzmu;

- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów;

- wspieranie kreatywności, pomysłowości i twórczości uczniów;

- odkrywanie, rozwijanie i promowanie uzdolnień wśród dzieci i młodzieży.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej, która ma być wykonana przy użyciu odcieni koloru niebieskiego. Mają one stanowić motyw przewodni. Tegoroczna edycja konkursu odnosi się do stworzenia pracy plastycznej przedstawiającej zwierzę/zwierzęta.Na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody.

Swoją wyobraźnią, kreatywnością i twórczymi pomysłami pomalujmy, a tym samym zaczarujmy świat na niebiesko - chociaż na jeden dzień. Czekamy na Wasze prace!

Regulamin w załączniku