Gratulacje dla Uczniów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

W dniu 6 stycznia 2024 r. w  budynku (remizie) Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznej odbyło się ślubowanie  31 uczniów naszej szkoły finalizujące ich wielomiesięczne przygotowanie, pod  pieczą opiekunów Druhów – Strażaków,  do wstąpienia  w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Moment składania ślubowania na sztandar OSP w Łopusznej był  bardzo wzruszający. Był powodem do dumy,  że Uczniowie, mimo tak młodego wieku  potrafią dokonywać właściwych wyborów i opowiadają się po stronie  niesienia bezinteresownej pomocy innym, w myśl strażackiej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Młodych druhów czeka jeszcze wiele różnych przygód oraz  spora dawka wiedzy  i umiejętności, nauka współpracy w grupie itp. Mam  nadzieję, że zaowocuje to sukcesami Drużyny w przyszłości, a nasza młodzież zaszczepi w sobie ducha prawdziwego strażaka i swoją postawą będzie wzorem  do naśladowania dla innych.

Ze szczerego serca dziękuję Strażakom z OSP Łopuszna za ich zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia strażaków.  Z Wami można czuć się bezpiecznie !

Dorota Chowaniec – dyrektor szkoły