Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Uczennica naszej szkoły na Gali Finałowej Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”

W dniu 8 grudnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa 2. edycji Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym". Nagrody i dyplomy odbierało 45 uczestników z całej Małopolski,  w tym ja ,  którzy za zadanie mieli recytację dwóch wybranych utworów z twórczości: Aleksandra Fredry, Włodzimierza Przerwy-Tetmajera lub Wisławy Szymborskiej. Pan Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Pani Ewa Włodarczyk - starszy specjalista ds. strategii i analiz z Kuratorium Oświaty w Krakowie gratulowali nam oraz wręczali nam nagrody i dyplomy. Całą uroczystość uświetniały występy młodych artystów muzycznych wykonujących utwory świąteczne na skrzypcach oraz saksofonie.
To było dla nas wszystkich bardzo ekscytujące wydarzenie i ogromne przeżycie artystyczne. Po całej uroczystości zostaliśmy zaproszeni na drobny poczęstunek, gdzie mogliśmy się już rozluźnić i lepiej nawzajem poznać. To było bardzo ważne wydarzenie w moim życiu i cieszę się, że mogłam tam być.

Łucja Maciaszek