Wizyta w Krakowie - projekt "Poznaj swój region"

W piątek 1 grudnia 2023 uczniowie klas VIII, VII i VI naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu kulturalno-turystycznym, jakim była  wizyta w Krakowie, w ramach projektu pn. „Poznaj region” Projekt ten jest realizowany w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2023 r. pn. „Małopolska Gościnna – IV edycja” - 3 Priorytet –„Poznaj region – wizyty turystyczno-kulturalne po Małopolsce”, pn. Rozwój kulturalny dzieci i młodzieży poprzez muzykę.

Organizator imprezy Małopolska Organizacja Turystyczna zapewniła nam dojazd do Krakowa,  wizytę w Operze Krakowskiej oraz uczestnictwo w widowisku muzyczno-scenicznym - musicalu „Kopernik”, zwiedzanie wystawy dotyczącej kosmosu wyeksponowanej na terenie Opery Krakowskiej, zwiedzanie z przewodnikiem atrakcji Krakowa, obiad w Piwnicach Wierzynka, powrót autokarem do Łopusznej.

Wycieczka dała naszym uczniom możliwość obcowania z wysoką kulturą, co kształtuje wyobraźnię, poszerza horyzonty, buduje poczucie estetyki i uwrażliwia.

Projekt sfinansowano ze środków Województwa Małopolskiego.