„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”- to temat akcji edukacyjnej realizowanej przez wszystkie izby administracji skarbowej we współpracy z kuratoriami oświatowy. Tegoroczna edycja akcji jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół średnich.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tych cennych warsztatach, które odbyły się 24 listopada. Odwiedziły nas panie pracujące w Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu, które włatwy i przystępny sposób omówiły temat hazardu w naszym życiu! Ostrzegły również młodzież przed negatywnymi skutkami tego uzależnienia. Cel kampanii  to uświadomienie społeczeństwu,  że:
 hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie,
 osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach.
Przekaz kampanii koncentruje się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS.
Akcja edukacyjna KAS organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.