Warsztaty w Dworku Tetmajera, czyli jak przełożyć opowieść na obraz

W dniu 23 listopada uczniowie klasy V udali się do Dworku Tetmajerów. Tam przewodnik Pan Grzegorz Kamoń przybliżył im historię rodziny Tetmajerów, skupiając się na
przedstawieniu dzieciństwa i wczesnych lat młodości znanych przedstawicieli tegoż rodu - Włodzimierza oraz Kazimierza, którzy często przyjeżdżali do Łopusznej z nieodległego Ludźmierza.

Następnie piątoklasiści pod kierunkiem Pani Aleksandry Michalskiej – pracownika Muzeum Tatrzańskiego – wykonali kolaż, którego celem było przedstawienie korzeni dwóch wybitnych młodopolskich artystów bardzo mocno związanych z naszą miejscowością oraz Podhalem.
Bardzo serdecznie dziękujemy Muzeum Tatrzańskiemu za przygotowanie ciekawych warsztatów, które mocno zaangażowały naszych uczniów oraz wzbogaciły ich wiedzę.