Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

VI Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym „Zaczarowany świat poezji dziecięcej”

Dnia 29 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Przerwy – Tetmajera w Łopusznej odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Zaczarowany świat poezji dziecięcej”. W konkursie wzięło udział 28 dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych z terenu Gminy Nowy Targ.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Pani Józefa Kuchta- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, Pani Maria Wnęk- Dyrektor zespołu „Zielony Jawor”, pedagog, reżyser; Pani Monika Luberda- autorka książki dla dzieci pt. „Najpiękniejsze bajki o gotowaniu”, Pani Aneta Żółtek- logopeda, Pan Krzysztof Najbor – aktor teatru „Witkacego”, pedagog.

Dzieci zaprezentowały m.in. wiersze: „Samochwała”, „Lokomotywa”, „Kotek”, „Na straganie”,  „Idzie Grześ”. Po przesłuchaniu młodych recytatorów jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Kategoria wiekowa 5- latki

- Karol S.-  SP Pyzówka

- Adrian N.- SP Klikuszowa

- Leon O.- SP Łopuszna

Uczestnicy z zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane utwory. Duże wrażenie na publiczności i jury wywarły piękne stroje oraz starannie dobrane rekwizyty. Publiczność doceniła wkład i artystyczny przekaz wierszy. W trakcie konkursu odbyły się krótkie warsztaty aktorskie przeprowadzone przez Pana Krzysztofa Najbora.

Pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Nowy Targ, Radzie Rodziców oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. K. Przerwy – Tetmajera w Łopusznej za środki finansowe, które zostały przeznaczone na atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz poczęstunek.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.