Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Wycieczka do Muzeum - Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej

2 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV oraz V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Wycieczka do Muzeum - Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.

Celem wyjazdu było uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych nawiązujących do dawnych czasów, które odbyły się w jednej z orawskich chałup Uczniowie, mieli okazję dowiedzieć się, jak dawniej wyglądało życie na wsi - bez wygód i wynalazków współczesności, mieszkając w chałupie wyposażonej w sprzęty, które niegdyś były w powszechnym użyciu. Efektem "podróży w przeszłość" - były własnoręcznie przygotowane przez dzieci i pieczone na blasze moskole oraz kawa zbożowa. Była to wspaniała wyprawa, czego dowodem są zadowolone i uśmiechnięte twarze uczniów na zdjąciach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!