Leśna przygoda

W miniony poniedziałek dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do "Chaty Przygody"w Nowym Targu.

Na początku dzieci uczestniczyły w grze terenowej, podczas której poszukiwały eśnych skarbów: kwiatów, kamieni, liści, mchu, igieł, kory, porostów. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem szukały skarbów podążając leśną ścieżką. Każde w ręce trzymało papierową torebkę na znaleziska. Bardzo szybko udało się pokonać trasę do chaty, gdzie sprawdziliśmy zawartość torebek. Następnie dzieci z wielką przyjemnością korzystały z leśnych atrakcji w "Chacie Przygody": gotowali w kuchni błotnej, sprzedawali w leśnym sklepie, zjeżdżali na zjeżdżalni i tyrolką, wspinali się, pokonywali naturalne tory przeszkód, tropili żaby, przelewali wodę i mnóstwo innych rzeczy. Kolejnym etapem były warsztaty przyrodnicze podczas których dzieci poznały rozwój żaby. Po warsztatach czekała już pyszna pieczona kiełbaska z ogniska. Po obfitym posiłku zmęczeni, trochę brudni z błota jednak bardzo szczęśliwi wrócili do szkoły.