Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia

W dniu 10 maja uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę klasowądo Wadowic i Oświęcimia.

W rodzinnym mieście papieża Jana Pawła II zwiedzili muzeum poświęcone Jego pamięci oraz Bazylikę Ofiarowania NMP. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Auschwitz-Birkenau-miejsce, o którym należypamiętać i które należy znać. Zetknięcie się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem, a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców wywołało silne emocje uczniów. Osobiste rzeczy więźniów, warunki obozowe, doświadczenia medyczne, miejsca kaźni wstrząsnęły nimi najbardziej. Opowieści przewodników Muzeum m.in. o bezwzględnym traktowaniu więźniów, selekcjach dopełniły obrazu okrucieństwa II wojny światowej. Ten dzień i to miejsce na długo zapadną w pamięć uczestnikom wycieczki.  Każdy z uczniówopuszczał obóz zagłady w zadumie, wyciągając wnioski z tej niecodziennej lekcji.