Spotkanie z pisarką

W poniedziałek 8 maja 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci i młodzieży, Panią Renatą Piątkowską.

Jest ona autorką książek dla dzieci młodszych i trochę starszych: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”, „Hebanowe serce”, „Która to Malala?” We współpracy z Biedronką stworzyła jedną z książek o przygodach Słodziaków oraz książkę „Gang Swojaków” – opowiadającą o maskotkach rozdawanych w tej sieci sklepów. Naszym uczniom pisarka przybliżyła w bardzo interesujący sposób bohaterkę jednej ze swoich książek Malalę, pakistańską dziewczynkę, która  w wieku 16 lat otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Za zorganizowanie spotkania dziękujemy Pani Iwonie Faltyn, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie.