Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 12-13 kwietnia uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Wrocławia.

Program obejmował najważniejsze atrakcje miasta:

- wyjazd na Sky Tower i podziwianie panoramy miasta;

- zwiedzanie Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego;

- wizytę w Muzeum „Panorama Racławicka” i podziwianie bezcennego płótna,  które przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami;

- wizytę w unikatowym Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą i dostarcza zwiedzającym ciekawostek na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka.

- wizytę w ZOO i Afrykarium - największym ogrodzie zoologicznym w Polsce, w kórym znajduje się ponad 12 000 zwierząt;

- spacer i podziwianie Hali Stulecia, która znajduje się na liście UNESCO.

Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni, pełni miłych wspomnień i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Dzisiaj już z nostalgią wspominamy przeżyte przez nas przygody w pięknym Wrocławiu i odliczamy dni do kolejnego wspólnego wyjazdu.