Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

25 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie odbył się XIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania.

Wzięli w nim udział  uczniowie szkół podstawowych i czytelnicy Bibliotek Publicznych z miejscowości wchodzących w skład Gminy Nowy Targ, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI (łącznie 40 uczestników).
Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.  Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.
W kategorii klas IV-VI wyróżnienie przyznano Dominice Huzior z klasy V. Bardzo dobrze z czytaniem tekstów poradziły sobie także: Nicola Maciasz (kl. VI) oraz Zuzia
Brzyzek (kl. III).
Wszystkim uczniom gratulujemy.