Dzień gier planszowych

Lekcja wychowawcza to doskonała okazja do poruszania ważnych tematów, istotnych zagadnień i omawiania wydarzeń, które dotyczą danej klasy. Jest to czas, który można spędzić kreatywnie, wesoło i według potrzeb uczniów. Dlatego, w klasie V po raz kolejny, zorganizowany został Dzień gier planszowych i karcianych. Zastosowanie takiej metody, korzystnie wpływa na integrację zespołu klasowego i daje wspaniałe efekty. Wówczas, uczniowie kształtują kompetencje społeczne i emocjonalne, rozwijają umiejętności związane z problemowym i logicznym myśleniem, przestrzeganiem ustalonych reguł, konsekwentnym działaniem oraz z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji. Oprócz tego gry planszowe kształcą wyobraźnię, spostrzegawczość i koncentrację. Pozwalają uczniom odkryć własne umiejętności, a także pobyć z rówieśnikami i cieszyć się ich towarzystwem.