POLA NADZIEI - sadzenie żonkili

„Pola Nadziei (Akcja Żonkil)" to program pomagający chorym na raka. Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby. Co roku - w październiku tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na tę chorobę. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się po raz pierwszy do "Akcji Żonkil". W wyniku programu 11 października 2022 r. przedstawiciele wolontariatu wzięli udział w sadzeniu kwiatów, które wiosną, po zakwitnięciu, zostaną przeznaczone na kwestę.