Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących i Języka Migowego

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących i Języka Migowego przypadającego na koniec września, uczniowie klasy V zgłębiali wiedzę na temat tego kim są osoby głuche i niesłyszące; z jakimi problemami spotykają się na co dzień, jakie są ich prawa, jak możemy im pomóc oraz w jaki się porozumiewają. Obchody tego dnia mają na celu popularyzację formy komunikacji, jaką jest Polski Język Migowy, aby osoby niesłyszące mogły korzystać z większej ilości sklepów i usług. Uczniowie zwrócili uwagę na fakt, że im więcej ludzi nauczy się migać, tym osoby głuchonieme będą czuć się mniej wyalienowane w społeczeństwie. Podczas zajęć piątoklasiści nauczyli się kilku podstawowych zwrotów w języku migowym, które chętnie prezentowali innym. Ta forma komunikacji bardzo ich zaciekawiła i wyraźnie mieli ochotę na więcej.