• Odwiedziny: 1391976

Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Teatr Kamishibai na świetlicy szkolnej

Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną mieli okazję wysłuchać bajki „Puchate i Kolczate”, która opowiadała o dobrych i złych relacjach oraz o tym, że czujemy się szczęśliwsi kiedy pozytywne emocje, życzliwość i miłe słowa towarzyszą nam na co dzień. Forma przedstawienia była jednak inna niż zazwyczaj, co wzbudziło zainteresowanie wśród dzieci. Wówczas, KAMISHIBAIto wywodzący się z Japoniiteatr obrazu. Co więcej, to niezwykleoryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem. Metoda Kamishibai umożliwia swobodną interakcję czytającego z widzami, angażując publiczność w przebieg fabuły przedstawienia. Po wysłuchaniu bajki, dzieci wzięły udział w zabawie, podczas której prawiły sobie komplementy i dzieliły miłym słowem. Efektem tych działań było wspólne stworzenie „Chmurki życzliwości”.