Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja zakończony!

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy IV zakończyli przygodę z projektem Emocja. Jego głównymi celami było:

- kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym;

- rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości;

- aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób;

- integracja zespołu klasowego;

- współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu;

- wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.

W ramach projektu uczniowie zrealizowali zadania z czterech modułów:

- moduł 1 Kreatywność-

- moduł 2 Wyobraźnia

- moduł 3 Moc Słów

- moduł 4 Empatia

Podczas zajęć wykorzystywano ciekawe materiały edukacyjne: plansze, nagrania muzyczne, gry, filmy oraz darmowe aplikacje na telefon lub tablet. Projekt Emocja wzbudził wśród uczniów ogromne zainteresowanie, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim wyposażył ich w umiejętność odczytywania i rozumienia emocji swoich i innych. Z niecierpliwością oczekujemy równie ciekawych przedsięwzięć, w których chętnie weźmiemy udział w przyszłym roku szkolnym.

Magdalena Pasoń

Monika Głowa