Opieka stomatologiczna

Obowiązek objęcia uczniów opieką stomatologiczną wynika z dyspozycji art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 poz. 1078). W związku z powyższym Organ Prowadzący Szkołę (Gmina Nowy Targ) zawarła porozumienie z podmiotem wykonującym działalność leczniczą udzielającym świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży finansowanych ze środków publicznych.

Podmiotem tym jest Medical Clinic Podhale; ul. Nowotarska 294, 34- 431 Waksmund; +48 18 264 40 00; kontakt@medicalclinic.pl

Podmiot ten określa sposób organizacji udzielania świadczeń. Opieką stomatologiczną objęci są uczniowie, których rodzice wyrazili na to zgodę wypełniając i dostarczając do Medical Clinic Podhale formularz „Zgody”.

W deklaracji „Zgody” Rodzic:

- wyraża bądź nie zgodę na świadczenia stomatologiczne lub

- wyraża sprzeciw bądź nie na profilaktyczne świadczenia stomatologiczne.

Te dwie zgody na „tak” lub „nie” muszą być wypełnione.

Opieką mogą być objęci uczniowie, co należy rozumieć, iż nie mogą z tego typu opieki korzystać dzieci w wieku przedszkolnym. Obowiązkiem Rodziców jest zarejestrowanie i dowiezienie dziecka do gabinetu stomatologicznego.

W deklaracji „Zgody” Rodzic:

- wyraża bądź nie zgodę na świadczenia stomatologiczne lub

- wyraża sprzeciw bądź nie na profilaktyczne świadczenia stomatologiczne.

Te dwie zgody na „tak” lub „nie” muszą być wypełnione.