Podsumowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych w Łopusznej

logo_edj

W czwartek, 26 września 2019 r., obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole „Europejski Dzień Języków ” (EDJ). To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 r.   w celu promowania wielojęzyczności na terenie całej Europy. Jest ono wspierane  i koordynowane przez Europejskie Centrum Języków Nowożytnych, które działa pod egidą Rady Europy.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA DNIA

1. Udział w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Świat antycznej Grecji”.
  2. Warsztaty artystyczne w ramach, których należało przygotować plakat edukacyjny na temat wylosowanego kraju. Miejsce I zajęła klasa V, która przygotowała plakat na temat Gruzji. Miejsce II zajęła klasa IV, która przybliżyła nam ciekawostki na temat Francji. Miejsce III zajęła klasa VI A, która zabrała nas w podróż palcem po mapie do Meksyku.
  3. Warsztaty językowe w klasach 0-3 SP, promujące naukę języków obcych nowożytnych.
  4. „Brunch”, w trakcie którego można było skosztować smakołyków rodem z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Grecji, Litwy, Gruzji, Stanów Zjednoczonych, Chin, Meksyku i oczywiście z Polski. „Brunch” (ang. breakfast + lunch) oznacza posiłek jadany późnym rankiem lub wczesnym przedpołudniem. Można spożywać produkty zarówno typowo śniadaniowe, jak i właściwe obiadom.
  5. Konkursy i zabawy w języku angielskim i niemieckim w klasach IV-VIII, polegające na literowaniu obcojęzycznych wyrazów, odczytywaniu łamańców językowych oraz wykazaniu się wiedzą na temat kultury i tradycji krajów zagranicznych.
  6. Udział w koncercie muzycznym.
  7.  „Przebieraniomania”- prezentacja postaci z bajek Disney’a w klasach 0-3.
  8. Disco dla maluszka w klasach 0-3.
  9. „Flagomania”- make-up twarzy.
  10. Rozgrywki sportowe.

Pieniądze zebrane podczas kiermaszu kulinarnego „Brunch” w kwocie 1,024,02 zł zostaną przekazane na pomoc Antosiowi Wilczek.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizowaniu tego dnia. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom i opiekunom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy. Spod ich rąk wyszły przepyszne kulinarne smakołyki oraz wyszukane kreacje modowe.