Szlakiem historii i kultury – wycieczka do Pszczyny

Dnia 6.06.2019 roku klasy 5a, 5b, 6, 7 i 8 pod opieką nauczycieli wybrały się na wycieczkę autokarową do Pszczyny. Zbiórka odbyła się o godz. 7:15 pod naszą szkołą. Po załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych wyruszyliśmy w drogę. Do Pszczyny dotarliśmy około godz. 10.00.

Pobyt w Pszczynie rozpoczęliśmy od zwiedzania Skansenu – Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Piękne miejsce grupujące zabytki drewnianej architektury ludowej z regionu pszczyńskiego. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Zamkowe wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim. Mogliśmy tam podziwiać oryginalne wyposażenie i meble okazałego zamku, które sprawiają, że jest to obecnie jedno z najcenniejszych zabytków neobarokowej architektury rezydencjonalnej w Polsce. Na zakończenie odwiedziliśmy  pokazową Zagrodę Żubrów. W zagrodzie mogliśmy podziwiać nie tylko rodzinę królów polskiej puszczy, mogliśmy również poznać zwyczaje żubrów. Widzieliśmy też inne zwierzęta, takie jak jelenie i sarny.

W godzinach wieczornych lekko zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do naszych domów.